WIELKI ODPUST W GÓRCE KLASZTORNEJ

WIELKI ODPUST W GÓRCE KLASZTORNEJ

18-19 maja 2024

W poniedziałek, 20 maja 2024, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w sanktuarium w Górce Klasztornej miał miejsce wielki odpust parafialny.

Uroczystej Mszy św. na placu objawienia przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk, Ordynariusz Bydgoski. W homilii Ksiądz Biskup przypomniał, że jako wierzący mamy mieć świadomość bycia Kościołem. Nawiązując do czytań mszalnych zwrócił też uwagę na znaczenie wytrwałości oraz jedności w wierze i modlitwie. Mszę świętą koncelebrowało kilkudziesięciu Misjonarzy Świętej Rodziny, na czele z ks. Wicegenerałem Marianem Kołodziejczykiem MSF oraz Zarządem Prowincjalnym. Oprócz tego koncelebrowało kilkunastu kapłanów diecezjalnych. Plac objawienia wypełnił się licznymi wiernymi.

Po Mszy św. obyła się tradycyjna procesja eucharystyczna po góreckim gaju. Uroczysta Msza św. była kulminacją programu obchodów wielkiego odpustu. Rozpoczęto je w sobotę, 18 maja 2024, czuwaniem nocnym przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W dzień uroczystości, niedzielę, odprawiono dziękczynną Mszę św. z okazji jubileuszu 40-lecia odgrywania w Górce Klasztornej Misterium Męki Pańskiej. Uroczystościom towarzyszył festyn Kół Gospodyń Wiejskich.


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Zdjęcia autorstwa ks. Janusza Jezuska MSF