TURNIEJ PIŁKARSKI IM. KS. JANA BERTHIERA MS - KAZIMIERZ BISKUPI

TURNIEJ PIŁKARSKI IM. KS. JANA BERTHIERA MS - KAZIMIERZ BISKUPI

15 czerwca 2024

Relacja ks. Adama Gacy MSF

5 czerwca 2024 r. do klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim zawitało prawie 300 ministrantów i lektorów, aby rozegrać kolejny turniej piłkarski im. ks. Jana Berthiera MS, założyciela zgromadzenia. 

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej, której przewodniczył prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny - ks. Piotr Krupa MSF. Kościół seminaryjny wypełnił się po brzegi młodymi, rozmodlonymi ludźmi. Do służby, gorliwości i miłości zagrzewały wszystkich słowa patrona turnieju: "Ukochany mojej duszy Jezusie! (...) Kocham Go każdego dnia bardziej i zaczynam już stąd, z ziemi to, co zacznie się w niebie". 

Uczestnicy z 33 drużyn, z różnych części kraju (z Diecezji Gnieźnieńskiej, Włocławskiej, Kaliskiej, Łódzkiej, Bydgoskiej, Rzeszowskiej, Warszawsko-Praskiej, Poznańskiej i Łowickiej) byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe - juniorów i seniorów, a mecze rozgrywano aż na 4 boiskach jednocześnie. W obu kategoriach zwyciężyły zespoły z Krotoszyna (Archidiecezja Poznańska). Oprócz tego wyłoniono najlepszych strzelców i bramkarzy. Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami, pucharami i medalami. 

Trwające cały dzień piłkarskie emocje, wspaniały doping kibiców, przysmaki z grilla oraz świetna organizacja turnieju sprawiły, że wszyscy wyjeżdżali zadowoleni i pewni, że przyjadą do kazimierskiego klasztoru również za rok!

Więcej informacji i zdjęć pod adresem klerycymsf.pl


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Zdjęcia z archiwum organizatora