CZUWANIE PIELGRZYMKOWO-MISYJNE

CZUWANIE PIELGRZYMKOWO-MISYJNE

14/15 stycznia 2023 | Jasna Góra

Jest już tradycją, że w drugi weekend nowego roku pielgrzymi oraz sympatycy grup 10 żółtej i 10 biało-żółtej Pieszej Pielgrzymki Świderskiej na Jasną Górę spotykają się przed obliczem Czarnej Madonny, aby podziękować za miniony rok i prosić Maryję o opiekę i potrzebne łaski na rozpoczynający się rok.

Tak też było w dniach 14-15 stycznia 2023. Czuwanie rozpoczęto rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, które poprowadził ks. Włodzimierz Burzawa MSF, organizator pielgrzymki. Podczas nocnego czuwania Maryi polecano sprawy czuwających oraz modlono się w intencji całego dzieła pielgrzymkowego, przewodników i osób duchownych, wszystkich służb, osób, które przyjmują pielgrzymów na trasie, ale także w intencji misji. W czuwaniu uczestniczyli i dali swoje świadectwa misjonarze z Papui Nowej Gwinei: ks. Piotr Michalski MSF oraz ks. Krzysztof Stachowiak MSF. Mszy św. o północy przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Edmund Michalski MSF, Asystent Prowincjalny i rektor Wyższego Seminarium Duchownego MSF w Kazimierzu Biskupim. Było też wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i spotkanie przy kawie i herbacie.

Było wielu czuwających. M.in. ze Świdra dużo pielgrzymów przyjechało autokarami; podobne grupy przybyły z Kazimierza Biskupiego oraz z Żelaznej, czyli wioski, w której od wielu lat zatrzymujemy się na nocleg podczas pielgrzymki pieszej. Mieszkańcy Żelaznej przyjechali razem z ks. Proboszczem Jarosławem Orlińskim. Wiele osób łączyło się z nami poprzez media społecznościowe i poprzez bezpośrednią transmisję z kaplicy Jasnogórskiej.

Już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania z Otwocka-Świdra na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia br.

Więcej informacji na stronie  www.pielgrzymkamsf.blogspot.com


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Z archiwum organizatora