COROCZNE NOCNE CZUWANIE MISYJNE NA JASNEJ GÓRZE 17/18.07.2021

Jak co roku, w trzecią sobotę i niedzielę lipca, Przyjaciele Misji i Sympatycy MSF spotkali się  na nocnym czuwaniu misyjnym na Jasnej Górze. W bieżącym roku spotkanie odbyło się w dniach 17/18 lipca.

Czuwanie rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich; później po Apelu Jasnogórskim zgromadziliśmy się w kaplicy Cudownego Obrazu, aby do godziny 3.30 w niedzielę modlić się w intencji misji i misjonarzy. Jak ważne są nasze modlitwy, wyrzeczenia, wszelkie umartwienia ponoszone w intencji misji i jakie przynoszą owoce, jak tę modlitwę odczuwają - opowiadali misjonarze z Papui Nowej Gwinei: ks. Krzysztof Sokół MSF i ks. Adam Samsel MSF oraz misjonarz z francuskiej wyspy Reunion ks. Antoni Wawrzeczko MSF. Misjonarze dali piękne świadectwa swojej pracy; dziękowali za modlitwę, ale również za pomoc materialną, która także jest bardzo ważna.

Podczas Mszy Świętej o północy dziękowaliśmy za wszystkich misjonarzy i prosiliśmy o potrzebne dla nich łaski .

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlili się z nami na Jasnej Górze oraz tym, którzy łączyli się z nami duchowo i poprzez transmisję w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia za rok, oczywiście w trzecią sobotę lipca :)

Więcej pod adresem: misjemsf.blogspot.com