ARCHIWUM | 2018

GENERAŁ NA KAPITULE W BRAZYLII

W pierwszym tygodniu Adwentu ks. Generał Jan Edmund Michalski MSF uczestniczył w Kapitule Prowincjalnej w Brazylii w Montes Claros.

RADA PROWINCJI

W dniach 13-15 listopada obraduje w Górce Klasztornej Rada Prowincji MSF.

100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Ks. Bp Dariusz Kałuża MSF sprawował Mszę Świętą dziękczynną, 10 listopada 2018 roku w Katedrze Najświętszej Maryi Panny w Sydney. 

PIELGRZYMKA BRACI ZAKONNYCH

W dniach 18 - 19 października 2018 r. Odbyła się 36 ogólnopolska pielgrzymka braci zakonnych na Jasną Górę, w której uczestniczyli również nasi bracia zakonni Misjonarze Świętej Rodziny.

WIZYTACJA KANONICZNA

We wrześniu Polska Prowincja Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny przeżywała wizytację kanoniczną.

19 WRZEŚNIA

To w naszym Zgromadzeniu Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z La Salette, patronki Zgromadzenia.

NARODZENIE NAJŚWIĘTRZEJ MARYI PANNY

Kult Maryi Panny pod tytułem Narodzenia rozpoczął się już w V w. w Jerozolimie i łączył się z uroczystością dedykacji, czyli poświęcenia bazyliki w miejscu Jej narodzenia.

PROJEKT KOSTKA

Od 7 do 9 września w Złotowie miało miejsc wydarzenie: Projekt Kostka.

ZMARŁ KS. CZESŁAW MERES MSF

20.08.2018 roku w wieku 91 lat zmarł ks. Czesław Meres, najstarszy z polskich Misjonarzy Świętej Rodziny. Módlmy się dla niego o niebo!

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE I DIAKONATU W WSD MSF.

Dnia 19 maja 2018 r., podczas Mszy św. o godz. 1100, w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim, z rąk J.E. Ks. Biskupa Wiesław Alojza Meringa - Ordynariusza Włocławskiego, święcenia diakonatu przyjął kl. Konstantsin Tsybulski MSF, kl. Stanislau Adamovich MSF oraz święcenia prezbiteratu dk. Sebastian Sobkowiak MSF.

ZJAZD BRACI ZAKONNYCH

W dniach 10-12 maja 2018 roku w domu zakonnym w Wielkim Klinczu odbyło się drugie spotkanie braci zakonnych Misjonarzy Świętej Rodziny z Polskiej Prowincji.

O NASZEJ CZESKIEJ PARAFII W 'GOŚCIU'.

W Niedzielę Dobrego Pasterza, parafia pw. św. Mikołaja w czeskim Jaromierzu (Jaromĕř, diec. Hradec Králové), której proboszczem jest ks. Jerzy S. Zięba MSF wzbogaciła się o relikwie bł.bł. oo. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

HUMANAE VITAE – WZNIOSŁA TEORIA CZY REALNA POMOC?

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym pt.:  MIŁOŚĆ – MAŁŻEŃSTWO – RODZICIELSTWO. HUMANAE VITAE – WZNIOSŁA TEORIA CZY REALNA POMOC?

REKOLEKCJE ZAKONNE

W dniach od 5 do 9 lutego w Bąblinie, odbywały się coroczne rekolekcje zakonne,

PEREGRYNACJA IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY W ROKU 2018.

Troszcząc się o duchowy rozwój nas samych i tych, dla których pracujemy, Rada Prowincji zaaprobowała inicjatywę przeprowadzenia peregrynacji ikony Św. Rodziny z Mainz, która obecnie znajduje się w Bąblinie.