CUD UZDROWIENIA

CUD UZDROWIENIA

Ksiądz Generał, Ks. Julio i Ks. Genivaldo (Prowincjał z Brazylii Wschodniej) spotkali się w  w Sao Francisco z Iago i jego rodzicami, aby zebrać ich świadectwo na temat cudu{?} (ten znak zapytania to dlatego, że na temat prawdziwości cudu wypowie się komisja lekarska, współpracująca z Kongregacją ds. Świętych), który dokonał się w życiu Iago przez wstawiennictwo Ks. Jana Berthiera.

Iago to piętnastolatek, który pewnej nocy miał bardzo ciężki wypadek na motocyklu. W stanie agonalnym został przewieziony z Sao Francisco (tu bowiem lekarze stwierdzili, że  nie są mu w stanie pomóc) do szpitala w Montes Claros (2 godziny drogi). Lekarka, która go przyjęła do szpitala, stwierdziła, że jeśli dotarłby tu kilka minut później, to z pewnością już by nie żył. W tym szpitalu został natychmiast poddany kilkugodzinnej operacji. Ku zaskoczeniu lekarzy w sposób niespodziewanie szybki odzyskał przytomność i wrócił do zdrowia. Wszystkie materiały dotyczące tego wydarzenia zostały zebrane i przekazane do Kongregacji ds. Świętych.

Módlmy się przez wstawiennictwo naszego O. Założyciela:

Boże, Ty uwielbiasz tych, którzy Ciebie wielbią, wsław sługę Twego, Jana Berthiera. On zawsze starał się o chwałę Twoją przez pracę nad zbawieniem dusz i wychowaniem młodzieży, która jest nadzieją Twojego Kościoła. Spraw, aby przez Kościół zaliczony do grona świętych, przyświecał nam jako przykład świętej gorliwości o Twoją chwałę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.