INAUGURACJA ROKU MIŁOSIERDZIA W SEMINARIUM

INAUGURACJA ROKU MIŁOSIERDZIA W SEMINARIUM

Czas przedświąteczny również w naszym seminarium był okresem wytężonej racy. Przygotowanie do świąt, przystrajanie klasztoru i kościoła, generalne porządki. Jednak mimo ogólnego zabiegania postanowiliśmy zaangażować się w pomoc jednej rodzinie z terenu Gminy Kazimierz Biskupi.

Wielodzietna rodzina z Tokarek, Państwo Iwona i Krzysztof Rewers, którzy opiekują się swoją 1,5 roczną córeczką Anią cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni. Po Mszach Świętych sprzedawaliśmy ozdoby choinkowe oraz stroiki świąteczne. Przez 3 tygodnie w wolnych chwilach chętni przygotowywali materiały do produkcji ozdób. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był kl. Rafał Dudziński, który nadzorował i mobilizował wszystkich do działania. Równorzędnie z naszą akcją sprzedaży trwała akcja Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim gdzie zbierano najpotrzebniejsze rzeczy dla małej Ani. Opiekunem ze strony szkoły była katechetka Pani Teresa Czerniak. Akcja cieszyła się ogromnym odzewem, udało nam się uzbierać 2007 zł, które to przeznaczyliśmy na zakup sprzętu AGD dla Państwa Rewersów.

Dzień przed wigilią razem z Panią Teresą Czerniak oraz Panią Iwoną Rewers udaliśmy się do sklepu aby zrobić zakupy. Po negocjacji cen ze względu na szczytny cel udało nam się zakupić: pralkę automatyczną, maszynkę do mięsa, odkurzacz oraz suszarkę do włosów, resztę pieniędzy przeznaczono na środki czystości. Dwóch naszych kleryków udało się do Tokarek aby przekazać sprzęt potrzebującej rodzinie. Rozmawiali z rodzicami oraz mogli chwilę pobawić się z małą Anią, która mimo tego, że podłączona do respiratora umożliwiającego jej oddychanie była pełna uśmiechu i radości.

Akcja sprzedaży ozdób była naszym uczynkiem miłosierdzia. W taki sposób zainaugurowaliśmy rok miłosierdzia w naszym seminarium.

kl. Marcin Przystawski MSF