DZIŚ MISJONARZE ŚWIĘTEJ RODZINY OBCHODZĄ SWOJE ŚWIĘTO PATRONALNE

Jezu, Maryjo, Józefie - oświecajcie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas.

MISJONARZE ŚWIĘTEJ RODZINY WSPIERAJĄ

DNI KTÓRE PRZED NAMI

Kochani, w tym roku żegnamy wielu niesamowtych artystów, tym bardziej spójrzmy z nadzieją na "Dni Które Przed Nami" i zadedykujmy im niesamowitą premierę utworu łączącego dwa różne światy muzyczne: Doniu w duecie z sopranistką Agnieszką Gertner-Polak oraz projektem filmu Certainty the movie. Film Pewność!

Współpraca z Centrum Dzieł Społecznych Edmunda Bojanowskiego i High Hope Films oraz DL Promotion zaowocowała niesamowitą podróżą poprzez Polskę, USA czy Jamajkę by poznać historie równie niesamowitych ludzi. Mamy nadzieję, że utwór i tak nieszablonowe połączenie oraz klip zaskoczy Was i pozwoli na chwilę refleksji!

#dniktoreprzednami #premiera

MISJA RODZINA MSF

Zachęcamy do odwiedzania kanału YouTube na których znajdziecie "video relacje" z różnych wydarzeń MSF.

ABP PIERO MARINI W PARAFII SAN REMIGIO W RZYMIE

Dnia 3 grudnia br. w parafii San Remigio w Rzymie odbyła się uroczysta Msza Święta obrzędowa, w trakcie której J.E Abp Piero Marini - Mistrz Ceremonii Papieskich za pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI - udzielił sakramentu bierzmowania parafialnej młodzieży. Po celebracji spotkał się ze współbraćmi domu zakonnego Polskiej Prowincji MSF.

JUBILEUSZ 30-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W PARAFII PW. ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS W OTWOCKU-ŚWIDRZE

30 listopada 2016

Tego dnia, w naszej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku - Świdrze przeżywaliśmy bardzo ważne wydarzenie - jubileusz 30 - lecia konsekracji naszej świątyni. Dlatego obchody naszej uroczystości miały o wiele bogatszą i dostojniejszą niż zwykle oprawę. Główne obchody odbyły się na Mszy św. o godzinie 18:00, której przewodniczył Asystent i Ekonom Prowincjalny ks. Piotr Krupa MSF oraz wygłosił homilię. Obecny był także ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF budowniczy świderskiej świątyni. Przy tej okazji poświęcony został pomnik św. Jana Pawła II, stojący przy naszym Kościele.

ŚMIERĆ MĘCZEŃSKA

22 listopada w parafii pw. Św. Trójcy w Raciążu koło Tucholi odbyły się uroczystości upamiętniające męczeńską śmierć br. Jana Ossowskiego MSF, który pochodził z tej parafii. W uroczystości uczestniczył ks. sekretarz Grzegorz Kałdowski MSF. Natomiast dla uczczenia pamięci zamordowanego kleryka Bruno Prudla MSF w jego miejscu urodzenia: Przegędza, gmina Czerwionka-Leszczyny, parafia Podwyższenia Krzyża w sobotę 26 listopada br. została odprawiona Msza Św. i poświęcony obelisk na miejscowym cmentarzu. W uroczystościach uczestniczył ks. Janusz Jezusek MSF i ks. Jerzy Łapiński MSF, który wygłosił okolicznościowe kazanie.

Video Relacja

RADA PROWINCJI

15-17 listopada 2016

Jak każdego roku Przełożeni Polskiej Prowincji MSF spotykali się na Radzie Prowincji. Tematem tegorocznej Rady była: Modlitwa w naszych wspólnotach. Uczestniczyli w tej Radzie: Zarząd Prowincjalny, Oficjałowie i Rektorzy Domów zakonnych. Spotkanie odbyło się w naszym Sanktuarium w Górce Klasztornej. Każdy ze współbraci miał możliwość przedstawienia sytuacje w swoim domach zakonnym a Oficjałowie zapoznali Radę ze swoimi planami na najbliższy czas. Rada Prowincji przebiegała w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.

QUINQUENALIA

7-11 listopada 2016

W Domu Rekolekcyjnym w Ciechocinku odbył się coroczny kurs dla kapłanów obejmujący swym zakresem wykłady z dyscyplin teologicznych, tzw. Quinquenalia, w którym uczestniczyli kapłani wyświęceni w latach 2011-2014. Poza wykładami miało również miejsce oficjalne spotkania z Przełożonym Prowincjalnym Ks. Adamem Sobczykiem MSF oraz z zaproszonymi na tę okazję specjalistami z różnych dziedzin.

PAMIĘĆ O NASZYCH ZMARŁYCH WSPÓŁBRACIACH 7 listopada 2016

7 listopada 2016 w ramach comiesięcznego dnia skupienia, bezpośrednio po wspólnej Mszy Świętej w parafii na Settecamini, współbracia odwiedziliśmy naszych współbraci MSF, spoczywających na cmentarzu Campo Verano.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 2 listopada 2016

2 listopada 2016

W tym dniu szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych rodzicach, wychowawcach, współbraciach. Tych wszystkich, którzy stanęli na naszej drodze powołania. Niech sam Jezus będzie dla nich wszystkich nagrodą. Modlimy się o Miłosierdzie dla nich wszystkich. Każdy Misjonarz Świętej Rodziny w miesiącu listopadzie odprawi Mszę Świętą w intencji wszystkich zmarłych naszych współbraci.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2016

W ten dzień w sposób szczególny modlimy się o beatyfikację naszego o. Założyciela Jana Berthiera:

Boże, Ty uwielbiasz tych, którzy Ciebie wielbią, wsław sługę Twego, Jana Berthiera. On zawsze starał się o chwałę Twoją przez pracę nad zbawieniem dusz i wychowaniem młodzieży, która jest nadzieją Twojego Kościoła. Spraw, aby przez Kościół zaliczony do grona świętych, przyświecał nam jako przykład świętej gorliwości o Twoją chwałę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

TYDZIEŃ MISYJNY W POLSCE

23-30 października 2016

W Kościele trwa Tydzień Misyjny. W Polsce przebiega on pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”.

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2016-2017

15 października 2016 w Kazimierzu Biskupim w naszym Seminarium Duchownym, odbyła się inauguracja roku akademickiego.

REKOLEKCJE W GÓRCE KLASZTORNEJ

Od 3 października do 7 w Górce Klasztornej odbyły się  rekolekcje zakonne. Rekolekcje głosił: ks. Piotr Lipski MSF

BAZYLIKA MNIEJSZA W GÓRCE KLASZTORNEJ – KATEDRĄ

Ten tytuł, to oczywiście w przenośni, ale tak mogliśmy przez chwilę pomyśleć i poczuć się w minioną niedzielę, 02 października, gdy byliśmy świadkami ważnego wydarzenia, które miało miejsce w Górce Klasztornej, na Krajnie (diecezja bydgoska), w miejscu najstarszego objawienia Matki Bożej na ziemi polskiej.

AUDYCJA O PRACY MSF NA PAPUI NOWEJ GWINEI

W Programie I Polskiego Radia będzie audycja poświecona pracy MSF na Papui Nowej Gwinei i relacja ze święceń biskupich ks. Dariusza Kałuży MSF.

Serdecznie zapraszamy

2 PAŹDZIERNIKA 2016 KS. BP DARIUSZ KAŁUŻA MSF BĘDZIE UDZIELAŁ ŚWIĘCEŃ DIAKONATU W GÓRCE KLASZTORNEJ

W najbliższą niedzielę, tj. 2 października 2016 r.  o godz. 1500  w Górce Klasztornej odbędą się święcenia diakonatu, których będzie udzielał Ks. Bp Dariusz Kałuża MSF. Święcenia otrzyma kl. Adam Gaca MSF. Zapraszamy serdecznie wszystkich do licznego udziału w tej uroczystości. 

Aby trochę przybliżyć sylwetkę oraz miejsce życia i pracy misyjnej Księdza Biskupa Dariusza, zachęcam do oglądnięcia wywiadu z Ks. Biskupem już po święceniach biskupich i po przybyciu do Polski

Zapraszamy rónież do wejścia na stronę internetową Zgromadzenia: www.misafa.org

ROCZNICA POWSTANIA MSF 28 wrze 2016

28 września 2016 przypada 121 rocznica powstania naszego Zgromadzenia - najlepsze życzenia dla wszystkich MSF. 

DZIEŃ SKUPIENIA NA 170 LECIE OBJAWIENIA MB W LA SALETTE

19 września 2016 r. w Górce Klasztornej odbył się dzień skupienia dla całej Prowincji MSF z okazji 170 rocznicy objawień Matki Bożej na Górze La Salette. Wzięli w nim udział Bp Andrzej Czaja, Ordynariusz Diecezji Opolskiej oraz Ks. Asystent Generalny Bogdan Mikutra MSF.

JUBILEUSZ 15-LECIA POWSTANIA PARAFII PW. NMP Z LA SALETTE W POZNANIU

W dniach 17-18 września 2016 w parafii pw. NMP z La Salette w Poznaniu miał miejsce nie tylko odpust, ale także szczególne święto w historii parafii – Jubileusz 15-lecia jej powstania.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Robert Ciżewski, Wikariusz Prowincjalny MSF, któremu towarzyszyło wielu naszych współbraci, m.in. pierwszy proboszcz parafii ks. Bogusław Kudla MSF i pierwszy wikariusz Ks. Grzegorz Kamiński MSF, który wygłosiła kazanie odpustowe.

17 WRZEŚNIA 2016 ODBYŁA SIĘ I. KAPITUŁA DOMOWA W NOWO ERYGOWANYM DOMU W RZYMIE

W dniu 8 sierpnia 2016 dekretem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny Ks. Edmunda Michalskiego MSF erygowany został dom zakonny Polskiej Prowincji MSF im. Świętej Rodziny w Rzymie, przy parafii San Remigio.

Ks. Komorowski na sesji, która odbyła się w dniu 11 sierpnia 2016 został przez Zarząd Prowincjalny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny mianowany Rektorem tegoż domu zakonnego w Rzymie z dniem 11 sierpnia 2016 na pierwszą kadencję, która trwa 3 lata.

ŚLUBY WIECZYSTE W KAZIMIERZU BISKUPIM

8 września 2016 w Kazimierzu Biskupim na ręce Ks. Prowincjała Adama Sobczyka MSF profesję zakonną złożyli:

WSPOMNIENIE POŚMIERTNE ŚP. KS. KAZIMIERZA BORYNY MSF

06.06.1935 - 01.09.2016

Ks. Kazimierz Boryna MSF, urodził się 06.06.1935 roku, w miejscowości Kalinówka, na Wołyniu, w  rodzinie Szczepana i Stanisławy zd. Jażynka. Został ochrzczony w kościele parafialnym we Włodzimierzu Wołyńskim. Ojciec był Legionistą, który brał udział w obronie Warszawy 1920 r. Po jej zwycięskim zakończeniu otrzymał z rąk Marszałka Józef Piłsudskiego dekret osiedlenia się na wschodnich terenach Polski wraz ze środkami do zagospodarowania się.

WIZYTA POLSKIEJ DELEGACJI W NIEMCZECH

W dniach 2-4 września delegaci zarządu Polskiej Prowincji MSF wraz z ks. Bp. Dariuszem Kałużą spotkali się z zarządem Niemieckiej Prowincji MSF w Betzdorf. Spotkanie dotyczyło zacieśnienia współpracy między prowincjami. Przedstawiono plany dotyczące naszych ośrodków rekolekcyjnych a ks. Bp. Podzielił się swoimi planami rozwoju diecezji, w której będzie posługiwał. Nasi niemieccy współbracia zapewnili nas o swojej modlitwie i wsparciu na każdym etapie rozwoju naszej Prowincji.

KONSEKRACJA BISKUPA DARIUSZA KAŁUŻY MSF

Ks. Dariusz Kałuża MSF otrzymał święcenia biskupie, które odbyły się w sobotę, 20 sierpnia 2016 r. w kościele katedralnym pw. MB Wspomożenia Wiernych w Goroce. Głównym konsekratorem był Bp Francesco Sarego SVD – emerytowany Biskup Goroki.

Księdzu Biskupowi Dariuszowi życzymy mocy Ducha Świętego i opieki Świętej Rodziny, zapewniając jednocześnie o naszej modlitewnej pamięci, zarówno w jego intencji, jak i w intencji całej powierzonej mu diecezji.

WSPOMNIENIE POŚMIERTNE ŚP. KS. STANISŁAWA SAŁATY MSF

23.06.1941 - 18.08.2016

Ks. Stanisław Sałata MSF, urodził się 23.06.1941 roku, w miejscowości Widełka, niedaleko Rzeszowa, w  rodzinie rolników Józefa i Anieli zd. Gaweł. Kilka dni później, 29 czerwca, został ochrzczony w kościele, w rodzinnej parafii Widełka. Miał dwóch braci.

AUDYCJA W POLSKIM RADIU POŚWIĘCONA ŻYCIU RODZINNEMU

ŻYCIU RODZINNEMU NIEUSTANNIE TRZEBA NADAWAĆ KIERUNEK.

CO ZROBIĆ, ABY NIE WYPAŚĆ Z WYTYCZONEGO KURSU I NIE ZABŁĄDZIĆ?

Wakacje mogą sprzyjać poprawieniu relacji z najbliższymi i pogłębianiu więzi z Bogiem. Trzeba tylko dać sobie na to szansę.

WSPOMNIENIE POŚMIERTNE ŚP. KS. ANDRZEJA RABIJA MSF

Ks. Andrzej Rabij, Misjonarz Świętej Rodziny przeszedł do domu Ojca.

Dziękujemy Ci Panie za tak wielkiego duszpasterza, opiekuna rodzin, niezmordowanego spowiednika, po prostu Ojca, który w imieniu Boga szukał Jego dzieci, zwłaszcza tych najbardziej poranionych. Dziękujemy Ci za Jego życie i prosimy przyjmij Go do siebie. Amen.

AUDYCJA W POLSKIM RADIU - DUCHOWY WYPOCZYNEK W BĄBLINIE

Na rekolekcje można wyjechać w ciągu całego roku, ale dość chętnie z tej formy spędzania czasu korzystamy w czasie Wielkiego Postu czy w wakacje. Jak takie rekolekcje wyglądają przekonamy się na podstawie Centrum Formacji Świętorodzinnej w Bąblinie, prowadzonego przez Misjonarzy Świętej Rodziny.

Można tam korzystać z rekolekcji dla narzeczonych, dla małżeństw, a także można odbyć indywidualne rekolekcje. Wiele osób chętnie przyjeżdża do Bąblina na rekolekcje z postem Daniela czy z postem św. Hildegardy.

MISJONARZ SWIĘTEJ RODZINY - KS. DARIUSZ KAŁUŻA MIANOWANY BISKUPEM

Z wielką radością informujemy, iż Ojciec Święty Franciszek mianował dziś naszego współbrata Ks. Dariusza Kałużę MSF, biskupem Diecezji Goroka w Papui Nowej Gwinei.

Ks. Dariusz Kałuża, urodził się 5 listopada 1967 roku w Pszczynie. W 1985 roku, po zakończeniu nauki w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF). W 1987 roku złożył pierwsze śluby zakonne, a następnie odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym tego zgromadzenia w Kazimierzu Biskupim.

JUBILEUSZE KAPŁAŃSKIE 2016

Jubileusze kapłaństwa 2016 przeżywają następujący kapłani:

60-lat (27 maja): Ks. Czesław Meres MSF; 55-lat (27 maja): Ks. Antoni Chabraszewski MSF; 50-lat (19 maja): Ks. Marian Gabryelczyk MSF; 45-lat (07 listopada): Ks. Marian Bocian MSF, Ks. Antoni Burba MSF; 40-lat (08 czerwca): Ks. Stanisław Sałata MSF; 35-lat (24 maja): Ks. Stanisław Czarny MSF, Ks. Andrzej Pietrzyk MSF, Ks. Marian Twardawa MSF; 30-lat (11 czerwca): Ks. Włodzimierz Burzawa MSF, Ks. Joachim Fąs MSF, Ks. Marian Machinek MSF, Ks. Stanisław Malinowski MSF, Ks. Waldemar Murach MSF, Ks. Krzysztof Sielski MSF, Ks. Rajnold Skowronek MSF; 25-lat (15 czerwca): Ks. Janusz Jezusek MSF, Ks. Grzegorz Kałdowski MSF, Ks. Mirosław Komorowski MSF, Ks. Piotr Michalski MSF, Ks. Bogdan Mikutra MSF, Ks. Bogdan Peć MSF, Ks. Jacek Pilch MSF, Ks. Andrzej Pryba MSF, Ks. Jacek Wardak MSF, Ks. Marek Winiarski MSF; 20-lat (22 czerwca): Ks. Józef Bobeł MSF, Ks. Adam Samsel MSF; 15-lat (09 czerwca): Ks. Sylwester Robak MSF; 10-lat (19maja): Ks. Robert Ablewicz MSF, Ks. Grzegorz Chrapla MSF, Ks. Siarhei Dabrahost MSF, Ks. Pavel Sluka MSF.

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM W BODØ (NORWEGIA)

Spotkanie ks. Marka Chełminiak MSF i ks. Marka Michalskiego MSF z Prezydentem Andrzejem Dudą z małżonką w Bodø (Norwegia) w dniu 24 maja 2016.

KS. GRZEGORZ CHRAPLA MSF NA KUBIE

Ks. Grzegorz Chrapla MSF jest już od kilku dni w nowej misji na Kubie w Santa Clara. Został tam bardzo dobrze przyjęty. Oficjalne otwarcie tej nowej misji odbędzie się w grudniu tego roku z udziałem Ks. Generała Edmunda Michalskiego MSF. 

Ks. Grzegorzowi życzymy Bożego błogosławieństwa w tym nowym miejscu życia i posługiwania.

SPOTKANIE PROWINCJAŁÓW EUROPEJSKICH

W dniach 20 do 25 maja 2016 w Polskiej Prowincji odbyło się spotkanie Prowincjałów Europejskich. Na zaproszenie Ks. Prowincjała Adama Józefa Sobczyka MSF przybył Generał, Prowincjałowie i delegaci Europejskich Prowincji MSF.

Życzyliśmy naszym współbraciom owocnych obrad i Bożego Błogosławieństwa.

ŚWIĘCENIA W KAZIMIERZU BISKUPIM

Dnia 21 maja 2016 r., podczas Mszy św. o godz. 1100, w kościele seminaryjnym w Kazimierzu Biskupim, z rąk J.E. Ks. Biskupa Wiesław Alojza Meringa - Ordynariusza Włocławskiego, święcenia diakonatu przyjął kl. Aliaksei Papliouka MSF oraz święcenia prezbiteratu dk. Filip Manikowski MSF i dk. Paweł Jaguś MSF. W uroczystościach uczestniczył ks.Generał Edmund Michalski MSF, Zarząd Prowincjalny z Ks. Prowincjałem Adamem Józefem Sobczykiem MSF na czele, księża Prowincjałowie z Niemiec i Hiszpanii, specjalny delegat z Francji jak również cała wspólnota seminaryjna, Nowicjusze MSF ze swoimi Moderatorami, i inni Współbracia z różnych naszych domów oraz kilku księży diecezjalnych. Jesteśmy wdzięczni Najwyższemu Kapłanowi Jezusowi Chrystusowi za nowo wyświęconych Księży.

GÓRKA KLASZTORNA

16 maja 2016 w Górce Klasztornej odbyła się odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczystości i Słowo Boże wygłosił ks. kanonik i dziekan dekanatu Łobżenickiego Karol Glesmer. Słowo końcowe wygłosił ks. Prowincjał dziękując księżom diecezjalnym za współpracę i wszystkim przybyłym na odpust Górecki. Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zostało wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r. przez Episkopat Polski - za zgodą Pawła VI. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła.

KAPITUŁA PROWINCJALNA

W dniach 11–14 kwietnia 2016 br. w Polskiej Prowincji MSF odbyła się Kapituła Prowincjalna. Tematem Kapituły Prowincjalnej był: Misjonarze Świętej Rodziny – Wspólnota życia, wiary, wzajemnego szacunku i służby Ewangelii (por. K 31–52; DG 021–046).

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

12, 13, 19 i 20 marca w Górce Klasztornej odbyło się Misterium Męki Pańskiej gromadząc tysiące wiernych, pielgrzymów i gości. Rolę Jezusa odgrywał ks. Marek Gubernat MSF.

Relację fotograficzną można obejrzeć na stronie internetowej Górki Klasztornej: gorkaklasztorna.com, facebooku, czy bezpośrednio z tej strony. Na stronie góreckiej można obejrzeć także filmik z poprzedniego Misterium.

SPOTKANIE KOMISJI DUSZPASTERSTWA RODZIN W MADRYCIE

15-20 lutego w Madrycie odbyło się spotkanie delegatów prowincji MSF w ramach Komisji Duszpasterstwa Rodzin. Z Polski delegatami byli ks. Radosław Rafał i ks. Paweł Sobczak. Ks. Andrzej Tron uczestniczył w obradach jako członek Komisji Duszpasterstwa Rodzin. Na spotkaniu poruszano wiele ważnych kwestii związanych z duszpasterstwem rodzin. Delegaci dzielili się doświadczeniem i pracą współbraci swoich prowincji.

MSF W POLSKIM RADIU JEDYNKA

NAGRANIE AUDIO

Patrz 8,30

zrobić Logo jedynki

MISJONARZE MIŁOSIERDZIA

9 lutego 2016 w Rzymie, Ks. Robert Ablewicz MSF, misjonarz z Papui Nowej Gwinei oraz Ks. Henryk Sawarski, misjonarz z Madagaskaru, odebrali dekret ustanowienia Misjonarzem Miłosierdzia. Ks. Robert Ablewicz MSF przy tej okazji przebywał też krótko w Polsce odwiedzając niektóre z naszych wspólnot, m. in. w Poznaniu.

Rozesłanie ponad tysiąc Misjonarzy Miłosierdzia połączone z błogosławieństwem Papieża Franciszka odbyło się w Środę Popielcową 10 lutego 2016 podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra.

SPOTKANIE Z REFERENTEM DUSZPASTERSTWA RODZIN W BĄBLINIE

5 lutego 2016 w Bąblinie odbyło się spotkanie Referenta Duszpasterstwa Rodzin z wszystkimi odpowiedzialnymi za Domy Rekolekcyjne MSF w Polsce. Kapłani dzielili się swoją pracą w ośrodkach, planami na przyszłość. Każdy ośrodek chce się rozwijać i pozyskiwać coraz więcej ludzi dla duchowości świętorodzinnej. Ustalono plan pracy na następny rok.

SYMPOZJUM RODZINNE 2016

3-4 lutego 2016 w Kazimierzu Biskupim odbyło się XVI Sympozjum Teologiczne "Duszpasterstwo rodzin w kontekście Nowej Ewangelizacji", zorganizowane przez WT UAM, Sekcja w Kazimierzu Biskupim.

QUINQUENALIA W KAZIMIERZU BISKUPIM

1-5 lutego 2016 w Wyższym Seminarium Duchownym w Kazimierzu Biskupim odbyły się dla młodych księży MSF, tzw. Quinquenalia, w których wzięło udział 10 naszych Współbraci, z roczników święceń kapłańskich 2010-2014. Poza tradycyjnym udziałem uczestników w sympozjum teologiczno-pastoralnym, miały również miejsce różnego rodzaju spotkania formacyjne z moderatorami i zaproszonymi gośćmi. Z uczestnikami tych kursów spotkał się także Ks. Prowincjał Adam Sobczyk MSF.

REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE W BĄBLINIE

1-5 lutego 2016 w Bąblinie odbyła się pierwsza seria tegorocznych rekolekcji zakonnych, w których uczestniczyło 39 współbraci MSF (31 kapłanów i 7 braci zakonnych). Rekolekcje te pod hasłem: Misjonarze Świętej Rodziny - Wspólnota Życia, Wiary i Apostolatu w Roku Miłosierdzia, wygłosił Ks. Piotr Lipski MSF, Proboszcz ze Szczytnej. Na zakończenie rekolekcji Ks. Prowincjał Adam Sobczyk MSF przyjął odnowienie ślubów zakonnych.

WIZYTA PROWINCJAŁA U SALETYNÓW

27 stycznia 2016 ks. Prowincjał wygłosił referat pt. „Życie konsekrowane a rodzina” dla księży Saletynów.

Spotkanie odbyło się w Zakopanem w ramach corocznej Formacji Młodych Księży.

 

Pobierz referat Prowincjała w formacie PDF

KAPITUŁA PROWINCJALNA NIEMIECKIEJ PROWINCJI MSF

7-10 stycznia 2016 w Kloster Salmünster odbyła się Kapituła Prowincjalna Niemieckiej Prowincji MSF, w której uczestniczył Ks. Generał Edmund Michalski MSF oraz Ks. Prowincjał Adam Sobczyk MSF. Kapituła wybrała nowy Zarząd Prowincjalny. Prowincjałem został wybrany Ks. Egon Färber MSF.

CZUWANIE MODLITEWNE PIELGRZYMKI ŚWIDERSKIEJ

  • 2–3 stycznia 2016 na Jasnej Górze odbyło się czuwanie modlitewne pielgrzymki świderskiej zorganizowane przez Ks. Jerzego Sołtysiaka MSF i Ks. Artura Winiarka MSF

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY W PARAFIACH MSF

Uroczystość Świętej Rodziny jak co roku zgromadziła przy ołtarzach naszych parafii i domów zakonnych liczne grono kapłanów, a świątynie wypełniły się parafianami i gośćmi.

INAUGURACJA ROKU MIŁOSIERDZIA W SEMINARIUM

Czas przedświąteczny również w naszym seminarium był okresem wytężonej racy. Przygotowanie do świąt, przystrajanie klasztoru i kościoła, generalne porządki. Jednak mimo ogólnego zabiegania postanowiliśmy zaangażować się w pomoc jednej rodzinie z terenu Gminy Kazimierz Biskupi.

NOWA KAPLICA W SEMINARIUM

Miejscem, w którym ludzie najczęściej widzą nas modlących się jest klasztorny kościół. Jednak nasza wspólnota posiada także miejsce do modlitwy ukryte przed wzrokiem świeckich - jest to nasza domowa kaplica. Ona jako ostania przeszła rewitalizację.