24 marca 2020

We wtorek (24 marca 2020) w szpitalu po długoletniej chorobie w wieku 90 lat zmarł nasz Współbrat ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...


Pogrzeb odbędzie się w Poznaniu - Zarząd Prowincjalny Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny, mając na względzie decyzje władz państwowych (m.in. zakaz poruszania się, zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób) i kościelnych (KEP i dekret Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego), a także zdrowie i bezpieczeństwo Współbraci, po konsultacjach z Zarządem Domowym domu zakonnego w Poznaniu, podjął trudną i bolesną decyzję, iż uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Wirgiliusza Jarzyńskiego MSF, będą miały charakter zamknięty, tzn. weźmie w nich udział tylko Wspólnota MSF z Poznania.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek, 27 marca 2020, w Poznaniu. Msza Święta, poprzedzona różańcem, zostanie odprawiona w kaplicy domu zakonnego o godz. 1200, wyłącznie w gronie domowników, bez wystawienia ciała Zmarłego i udziału osób świeckich. Będzie ona transmitowana w internecie, na FB Misjonarzy Świętej Rodziny Prowincja Polska (facebook.com/MSFPL). W ceremoniach na cmentarzu junikowskim weźmie udział tylko Ks. Prowincjał i Sekretarz Prowincjalny.