ZAMÓW MSZĘ ŚWIĘTĄ WIECZYSTĄ

Czy wiesz, że jedną z form pomocy, poprzez którą wierni od początku istnienia Kościoła zaradzali potrzebom poszczególnych Kościołów lokalnych, były ofiary składane w starożytności najczęściej z darów natury, a obecnie głównie w postaci kwoty pieniężnej. Do składania tego rodzaju ofiar zobowiązuje także dziś V Przykazanie kościelne, które wiernym nakazuje troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Wśród składanych przez wiernych ofiar szczególne miejsce zajmują te z nich, które wiążą się ściśle z odprawianiem Mszy świętej, podczas której kapłan przedstawia Bogu indywidualne intencje zamawiającego. Najczęściej spotykaną formą jest oczywiście zamawianie jednej Mszy świętej w ściśle określonej intencji.

Odpowiadając na potrzeby wiernych, Kościół dał także możliwość odprawiania nieprzerwanie przez kolejne dni 30 Mszy świętych za zmarłych, które często nazywamy Gregorianką. Inną formą odprawianych Mszy świętych są tzw. Msze zbiorowe. Do Mszy zbiorowych należą także Msze święte wieczyste, które mogą być ofiarowane zarówno za żyjących , jak i za zmarłych. Cechą tych Mszy świętych jest to, że są one odprawiane w określone dni tak długo, jak długo żyje zobowiązujący się do jej odprawiania kapłan, istnieje Zgromadzenie zakonne lub jego Prowincja...

Odpowiadając na liczne zapytania w tej kwestii informujemy, iż od dawna w Polskiej Prowincji Misjonarzy Świętej Rodziny przyjmowane są intencje odprawiania Mszy świętych wieczystych oraz modlitw w intencjach tych wszystkich, którzy zostali wpisani do Księgi Mszy Świętych Wieczystych i włączeni do Misyjnego Związku Mszalnego.

Choć w naszych codziennych zakonnych modlitwach polecamy opiece Świętej Rodziny wszystkich Dobrodziejów Zgromadzenia, to w sposób szczególny pamiętamy w tym momencie o Dobrodziejach włączonych do Misyjnego Związku Mszalnego i ich intencjach. Co więcej, w każdą sobotę odprawiana jest przez Ks. Prowincjała Msza święta za wszystkich żyjących i zmarłych Dobrodziejów Zgromadzenia.

Jeżeli pragniesz zamówić Mszę świętą wieczystą za żyjących lub zmarłych, która będzie odprawiana tak długo jak będzie istniała Polska Prowincja naszego Zgromadzenia i chcesz, aby nasza wspólnota zakonna objęła modlitwą drogie Twemu sercu osoby lub pomóc w wypełnianiu dzieł misyjnych Zgromadzenia, pamiętaj o następujących zasadach:

  • Gdybyś chciał(-a) zostać włączony(-a) do Misyjnego Związku Mszalnego i wpisany(-a) do Księgi Mszy Świętych Wieczystych, po przesłaniu przekazem pocztowym na podane niżej adres lub na konto bankowe przeznaczonej na ten cel ofiary, poczekaj na potwierdzenie przyjęcia zobowiązania, w którym - jeśli zostajesz włączony(-a) po raz pierwszy – otrzymasz specjalny Certyfikat stwierdzający przynależność do Związku.
  • W celu zamówienia pojedynczej Mszy św. prosimy o kontakt telefoniczny.

Adres:

Kuria Prowincjalna MSF

ul. Małoszyńska 27 skr. poczt. 43, 60-176 Poznań

Telefony stacjonarne:

+48 618 689 981

Poczta email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (nowy adres email)

Konta bankowe:

PLN: 66 1240 1747 1111 0000 1849 0138

USD: 58 1240 1747 1787 0000 1849 0141

EUR: 71 1240 1747 1978 0000 1849 0154