ZOSTAŃ MISJONARZEM ŚWIĘTEJ RODZINY

ZOSTAŃ MISJONARZEM ŚWIĘTEJ RODZINY

Misjonarze Św. Rodziny zapraszają w swoje szeregi młodych ludzi, którzy jako bracia zakonni bądź kapłani pragną poświęcić się służbie Bogu i ludziom. Do naszego Zgromadzenia przyjmujemy także "spóźnione" powołania, tzn. do 35 roku życia. Jako misjonarze pracujemy na wszystkich kontynentach, w 24 krajach świata.

Celem naszej pracy są misje, duszpasterstwo rodzin i apostolat powołań. Wzrastamy w duchowości Św. Rodziny z Nazaretu. Formacja Misjonarza Świętej Rodziny rozpoczyna się postulatem, po którym następuje nowicjat. Jest to czas próby i rozeznawania swojego powołania. Złożenie pierwszych ślubów zakonnych na jeden rok i otrzymanie stroju zakonnego (sutanna i pas misyjny) jest przypieczętowaniem czasu nowicjatu. Przyszły kapłan podejmuje następnie sześcioletnie studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym, a przyszły brat zakonny przechodzi okres tzw. junioratu (czas formacji do złożenia ślubów wieczystych).

Żadne inne dzieło w naszej duszpasterskiej pracy nie jest tak palące, jak budzenie powołań, pielęgnowanie ich i dopomaganie w ich rozwoju.

Ks. Jan Berthier

Proces formacji zasadniczej, odnalezienie życiowego powołania w naszej rodzinie zakonnej kończy się złożeniem ślubów wieczystych(znakiem zewnętrznym tego jest krzyż misyjny) i przyjęciem święceń kapłańskich. Od tej pory Misjonarz Świętej Rodziny, jako duchowy syn Sługi Bożego ks. Jana Berthiera, jest posłany, by przepowiadać światu Dobrą Nowinę i być dla niego znakiem obecności Chrystusa na ziemi.

... jest rzeczą bolesną, że w czasach, gdy skarżymy się na brak powołań, istnieje tak wielka liczba młodych ludzi, w których tkwi zalążek powołania...

... Tu trzeba coś przedsięwziąć...
Nie dopuśćmy do tego, aby zalążki powołań misyjnych, które sam Bóg złożył w młodych duszach, były w zarodku stłumione...

... ludzie ci są bogaci przez skarb swego powołania. Ten dar Boży należy odpowiednio docenić, należy znaleźć w nim właściwą wartość...

O. Założyciel


Co mam zrobić? Jakie studia podjąć? Jak ma wyglądać moja przyszłość? Chciałbym mieć własną firmę, ładny domek i szczęśliwą rodzinę. Ale nie jestem pewny, może coś innego – misje, życie zakonne, kapłaństwo? Takie pytania i wątpliwości rodzą się w wielu młodych sercach.

Referat Powołań Misjonarzy Świętej Rodziny, odczytując znaki czasu i wolę Ojca Założyciela ks. Jana Berthiera, podejmuje wielorakie działania, które mają pomóc młodemu człowiekowi w odkryciu własnego powołania, a przede wszystkim nawiązać bliski kontakt z Bogiem.

Jeżeli odczuwasz w sobie głos niepokoju, jeżeli czujesz, że Bóg pociąga Cię ku Sobie... - to może właśnie składa On w tym momencie dar powołania w Twoim sercu.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, porady - skontaktuj się z nami:

Prowincjalny Referent Powołań

Odpowiedzialny: Ks. Łukasz Skołud MSF – Prowincjalny Referent Powołań

Adres: ul. Małoszyńska 27, skr. poczt. 43, 60-176 Poznań

Kontakt: +48 690 588 374, +48 727 685 700

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook | ks. Łukasz: /lukasz.msf

www: https://powolaniamsf.pl/

Klerycki Referat Powołań

ul. Klasztorna 2
62-530 Kazimierz Biskupi
tel. +48 632 411 300
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.