UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO 2023/24 W WSD MSF W KAZIMIERZU BISKUPIM

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO 2023/24 W WSD MSF W KAZIMIERZU BISKUPIM

16 października 2023

Jak co roku 16.10.2023 miała miejsce uroczysta inauguracja roku formacyjnego 2023/2024 w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Kazimierzu Biskupim. Inauguracje organizowane są w dniu rocznicy śmierci założyciela naszego zgromadzenia – ks. Jana Berthier MS.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem ks. prowincjała Piotra Krupy MSF. W swoim kazaniu podkreślił on znaczenie głoszenia Słowa bożego w życiu kapłana, a także zachęcał alumnów do gorliwości w studiowaniu i w rozwoju życia duchowego. Zaznaczył też, jak ważna jest rola formatorów w przygotowaniu do służby przyszłych księży i zakonników.

Po Eucharystii w seminaryjnej auli miała miejsce druga część uroczystości. Rozpoczęła się ona od odśpiewania „Gaude Mater Polonia”. Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Stefan Szymik MSF. Jego tematem była "Żywa tradycja Kościoła jako stała obecność Ducha Świętego we wspólnocie wierzących". W uroczystości uczestniczył cały Zarząd Prowincjalny Polskiej Prowincji oraz liczni goście, m. in. Prodziekan Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu ks. prof. UAM Mieczysław Polak.

Polecamy opiece Świętej Rodziny nasze seminarium w Kazimierzu Biskupim.


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Z archiwum WSD MSF