ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE I DIAKOŃSKIE W KAZIMIERZU BISKUPIM

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE I DIAKOŃSKIE W KAZIMIERZU BISKUPIM

20 maja 2023

W sobotę, 20 maja 2023 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny bp Krzysztof Wętkowski, Ordynariusz Diecezji Włocławskiej udzielił święceń prezbiteratu dk. Karolowi Bielickiemu MSF i dk. Jakubowi Dziurgotowi MSF oraz  święceń diakonatu studiującym w Polsce klerykom z Prowincji Malgaskiej: kl. Leonowi Ranaivosoa MSF, kl.  Hermannowi Botoiaia MSF i kl. Etienne Andriamitantsoa MSF.

W uroczystości wzięli udział Księża Prowincjałowie z Polski, Madagaskaru i Hiszpanii. W homilii, Ksiądz Biskup pouczył kandydatów, jak wielką godnością zostają obdarzeni oraz jak ważnych zadań się podejmują dla Chrystusa oraz Jego Kościoła. Podkreślił także, że w posłudze prezbitera i diakona potrzebne jest nieustanne trwanie w łączności z Bogiem.

Następnego dnia, została sprawowana Msza św. Prymicyjna. Ks. Karol wraz z ks. Jakubem modlili się za mieszkańców Kazimierza Biskupiego, wspólnotę seminaryjną oraz prosili o nowe, święte i liczne powołania do Zgromadzenia. Homilię wygłosił ks. Michał Popowski MSF, który podkreślał, jak ważna jest łączność pomiędzy kapłanami a wiernymi.

Dziękujemy rodzinie, przyjaciołom i znajomym naszych Współbraci, osobom konsekrowanym, mieszkańcom Kazimierza Biskupiego oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tych celebracjach i otaczali ich swoją modlitewną pamięcią. Prosimy o dalszą modlitwę, aby nowi księża i diakoni poprzez swoją gorliwą posługę prowadzili wiernych do Dobrego Pasterza.


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Z archiwum WSD MSF