CZUWANIE MISYJNE NA JASNEJ GÓRZE

CZUWANIE MISYJNE NA JASNEJ GÓRZE

15-16-lipca-2022

W tych dniach Przyjaciele Misji MSF spotkali się na Jasnej Górze na corocznym nocnym czuwaniu misyjnym, którego tematem przewodnim były słowa: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

Tak się pięknie złożyło, że akurat w sobotę imieniny obchodził ks. Włodzimierz Burzawa MSF, główny organizator spotkania. Rozpoczęliśmy więc od złożenia życzeń i wręczenia drobnego prezentu. Następnie obejrzeliśmy film o pracy naszych misjonarzy na Kubie. Później misjonarze ks. Adam Pestka MSF z Kuby i ks. Ludwik Wawrzeczko MSF z Madagaskaru opowiadali o swojej posłudze na misjach. Była możliwość rozmowy z Nimi i złożenia ofiary na misje.

O godz. 17.30 odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, którą poprowadził diakon Hermann Botoiaia pochodzący z Prowincji Malgaskiej, a obecnie studiujący w Wyższym Seminarium Duchownym w Kazimierzu Biskupim.

Po Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu rozpoczęliśmy nocne czuwanie misyjne. Mszy św. o północy przewodniczył ks. Denis Szestakowicz MSF z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w Fanipolu na Białorusi. Czuwanie zakończyliśmy ok. 3.30 odśpiewaniem Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlili się razem z nami w intencji misji i misjonarzy. Dziękujemy także tym, którzy łączyli się z nami duchowo i przez łącza internetu. Bóg zapłać!

Do zobaczenia za rok :)


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Z archiwum organizatora czuwania