UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO 2022/23 W WSD MSF W KAZIMIERZU BISKUPIM

15 października 2022

15 października br. w naszym Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim odbyła się uroczysta inauguracja roku formacyjnego 2022/2023. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni, władz samorządowych, zaprzyjaźnionych seminariów, szkół i organizacji oraz współbracia z innych domów.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Wiceprowincjał  ks. Andrzej Tron MSF. W homilii podkreślił, że zadaniem formatorów i formowanych jest razem zbliżać się do  oblicza Boga, wpatrywać się w nie i podziwiać je. Kaznodzieja zachęcał kleryków, aby ten rok spędzili na mozolnej pracy teologicznej, ale również na kolanach, bo wiedza o Bogu zakłada poznanie, a poznanie  zakłada umiłowanie, a miłujemy Boga, gdy przed nim klęczymy.

Po Eucharystii miała miejsce sesja inauguracyjna. Dyrektora studiów ks. Michał Krych MSF przedstawił sprawozdanie z zeszłego roku akademickiego. Alumni pierwszego roku złożyli swoje ślubowanie studenckie. Kolejnym punktem spotkania był wykład inauguracyjny ks. prof. dra hab. Waldemara Pałęckiego MSF pt. „Eucharystia, a »misterium iniquitatis« w świetle średniowiecznych ksiąg pokutnych”.

Następnie głos zabrali m.in. Wiceprowincjał ks. Andrzej Tron MSF,  przedstawiciele UAM w Poznaniu oraz władz samorządowych. Po oficjalnej części odbył się wspólny obiad i tradycyjny mecz kleryków.


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Z archiwum WSD