COROCZNE CZUWANIE NA JASNEJ GÓRZE

8-9 stycznia 2022

Jest tradycją, że na początku roku kalendarzowego pielgrzymi, przyjaciele i dobrodzieje Pieszej Pielgrzymki ze Świdra na Jasną Górę spotykają się w kaplicy Pani Jasnogórskiej, aby podziękować za otrzymane łaski oraz prosić o opiekę na rozpoczynający się rok i o dobre przygotowanie się do następnej pielgrzymki.

W tym roku czuwanie odbyło się w dniach 8-9 stycznia. Organizatorem był ks. Włodzimierz Burzawa MSF, Referent Misji i odpowiedzialny za Pieszą Pielgrzymkę ze Świdra. Wszyscy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim po którym nastąpiło powitanie i modlitwa różańcowa przeplatana śpiewem animowanym przez ks. Piotra Kemnitza MSF. Ks. Włodzimierz poprowadził też nabożeństwo kolędowe zakończone życzeniami noworocznymi i symbolicznym przełamaniem opłatka.

W czuwaniu w sposób bardzo aktywny uczestniczyła grupa młodzieży męskiej, która przybyła na zaproszenie ks. Łukasza Skołuda MSF Referenta Powołań i przewodnika grupy 10 biało-żółtej pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Byli też obecni ks. Artur Winarek MSF przewodnik grupy 10 żółtej pod wezwaniem św. Rodziny oraz klerycy MSF i brat Dawid Jesiotr MSF. O godz. 2400 Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Piotr Gałązka MSF Asystent Prowincjalny. Po krótkiej agapie adorację uwielbienia poprowadził Ojciec Duchowny WSD MSF w Kazimierzu Biskupim ks. Paweł Olszewski MSF. Czuwanie, w którym uczestniczyło ponad 200 osób, zakończono odśpiewaniem godzinek, zasłonięciem obrazu Matki Bożej i błogosławieństwem końcowym. Wielu uczestników "Różańca bez granic" dołączyło się do czuwających poprzez transmisję online.

Dziękujemy Maryjo za ten czas. Tak nam było dobrze u Ciebie! Dziękujemy bł. Carlo i prosimy o opiekę nad naszą młodzieżą!

Dziękujemy wszystkim, którzy trwali razem z nami na modlitwie.
Już teraz zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia 2022 r.

Więcej informacji na stronie pielgrzymkamsf.blogspot.com


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)