MODLITWA MSF W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA

14 marca – 31 maja 2020

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP o codzienną modlitwę różańcową o godzinie 2030 osób konsekrowanych w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, Przełożony Prowincjalny Polskiej Prowincji MSF wystosował do Współbraci i Przyjaciół zachętę do wspólnej modlitwy. Każdego dnia, od 14 marca, za pośrednictwem profilu RÓŻANIEC BEZ GRANIC na Facebooku, o godzinie 2000, łączyliśmy się we wspólnej modlitwie. Najpierw adorowaliśmy Jezusa Eucharystycznego, a o godz. 2030 odmawialiśmy różaniec.

W pierwszą sobotę kwietnia Ks. Prowincjał zwierzył, podczas wieczornego nabożeństwa, Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski całą Polską Prowincję, wszystkich Współbraci, Przyjaciół i Dobrodziejów MSF, prosząc o ochronę od złego oraz o łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia.

Wspólne modlitwy, prowadzone z domów i placówek MSF, w kraju i za granicą, trwały do 31 maja, kiedy to w kolejnym piśmie oraz na zakończenie wieczornych modlitw, Ks. Piotr Krupa MSF - Prowincjał MSF PL, w nawiązaniu do komunikatu Przewodniczącego KEP o odwołaniu udzielonych dyspens, zwrócił się do wszystkich Współbraci i Przyjaciół MSF z podziękowaniem za podjęte modlitwy, ogłaszając zakończenie transmisji modlitw za pośrednictwem Facebooka. Ks. Prowincjał zachęcił jednocześnie do trwania na modlitwie w dogodnej dla każdego formie.