CZUWANIE PRZYJACIÓŁ MISJI

18-19 lipca 2020

Jak co roku, w wakacje, Przyjaciele Misji i Misjonarzy Świętej Rodziny zgromadzili się na Jasnej Górze na czuwaniu misyjnym. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, którą poprowadzili ks. Włodzimierz Burzawa MSF, referent ds. misji zagranicznych MSF oraz ks. Robert Ablewicz MSF, misjonarz pracujący na Papui Nowej Gwinei (aktualnie przebywający na urlopie w Polsce).

Po Apelu Jasnogórskim rozpoczęło się całonocne czuwanie, podczas którego uczestnicy modlili się w intencji Rodzin, Ojczyzny oraz o potrzebne łaski dla misjonarzy pracujących poza granicami kraju oraz o nowe powołania zakonne, kapłańskie i misyjne, szczególnie do Zgromadzenia MSF.

O godz. 2200, jak każdego wieczoru, ks. Łukasz Skołud MSF transmitował na żywo część różańca na profilu na Facebooku RozaniecBezGranic. Mszy Świętej o północy przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Piotr Gałązka MSF, asystent prowincjalny. Świadectwo swojej pracy na misjach podczas czuwania dali: ks. Robert Ablewicz MSF (Papua Nowa Gwinea), ks. Grzegorz Chrapla MSF (Kuba), ks. Sławomir Wiktorowicz MSF (Hiszpania) oraz ks. Piotr Kemnitz MSF, ks. Łukasz Skołud MSF, ks. Artur Winiarek MSF, ks. Aliaksei Papliouka MSF i ks. Wojciech Grzegorzek - opiekun Grupy Misyjnej z Rudzicy.