CZUWANIE NA JASNEJ GÓRZE

25-26 stycznia 2020 | Jasna Góra

25/26 stycznia odbyło się całonocne czuwanie na Jasnej Górze. Spotkaliśmy się tam jako „Rodzina Rodzin Misjonarzy Świętej Rodziny” aby wspólnie modlić się i trwać przy naszej Mamie wraz z pątnikami, przyjaciółmi i dobrodziejami Pielgrzymki Świderskiej MSF oraz Przyjaciółmi Misji. Nad całością wspólnej modlitwy czuwał ks. dr Włodzimierz Burzawa MSF – Referent ds. Misji Zagranicznych, a także główny organizator Świderskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.
Pierwszym punktem naszego spotkania była Msza Święta w kościele w Piotrkowie Trybunalskim. Następnie przeżywaliśmy Drogę Krzyżową - odprawiliśmy ją późnym popołudniem na wałach jasnogórskich. Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, na którym obecny był również abp. Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Do godziny dwudziestej czwartej wspólnie trwaliśmy na modlitwie Różańcowej. Wzięliśmy również udział w nabożeństwie kolędowo-misyjnym. Nie zabrakło też życzeń przy łamaniu się opłatkiem.

Centralnym punktem naszego czuwania była Msza Święta w samym środku nocy. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił Przełożony Prowincjalny naszego Zgromadzenia ks. dr Piotr Jacek Krupa MSF. Po Mszy Św. udaliśmy się na agapę (poczęstunek), po której wróciliśmy przed obraz naszej Mamy. Na zakończenie Eucharystii ofiarowaliśmy Krzyż pielgrzymkowy, jako wotum wdzięczności dla Matki Jasnogórskiej za 38 lat pielgrzymowania.

Po poczęstunku ks. Grzegorz Chrapla MSF podzielił się z nami doświadczeniem pracy misyjnej na Kubie, a następnie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz dalszy ciąg Różańca Świętego prowadzonego przez ks. Artura Winiarka MSF – przewodnika grupy żółtej. Zakończyliśmy nasze nocne czuwanie śpiewem Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W drodze powrotnej do Świdra zatrzymaliśmy się w Sanktuarium w Gidlach, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Cieszymy się z obecności księży i braci z naszego Zgromadzeni, oraz księży przyjaciół pielgrzymki.