JUBILEUSZ 60-LECIA KAPŁAŃSTWA KS. W. JARZYŃSKIEGO MSF

W niedzielę 10 czerwca w parafii p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze miało miejsce szczególne wydarzenie

60 - lecie swoich święceń kapłańskich obchodził ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF.W uroczystości wzięli udział obecni parafianie, licznie zaproszeni goście z rodziny jubilata i dobrodzieje, kapłani z ks. Prowincjałem na czele.

Mszy świętej przewodniczył ksiądz Jarzyński, a przepiękną homilię w której było wiele wspomnień z życia księdza jubilata, wygłosił ks. Prowincjał Adam Sobczyk MSF.

Na koniec Mszy ks. Wirgiliusz pokusił się na kilka wspomnień oraz czarował wszystkich siłą ducha i dobrym poczuciem humoru. Nie zabrakło wspominania dawnych czasów, wzruszających momentów i łez śmiechu. Tradycyjnie przy takich uroczystościach były życzenia, podziękowania i kwiaty od wielu życzliwych ludzi i rodziny.

Po Mszy świętej wszyscy udali się do dolnego kościoła świderskiego sanktuarium aby w sali audiowizualnej obejrzeć krótki film o naszym jubilacie. Następnie wszyscy udali się na skromny poczęstunek.

Warto przy tej okazji zaznaczyć, że ks. Wirgiliusz był pierwszym proboszczem Misjonarzy Świętej Rodziny parafii w Świdrze. Warto wspomnieć, że to właśnie za czasów księdza Jarzyńskiego został wybudowany murowany Kościół w Świdrze. Był on nie tylko budowniczym materialnej świątyni, ale także nowej wspólnoty ludzi. Stał się dla nich nie tylko proboszczem, przewodnikiem, czy pasterzem, ale często przyjacielem.

Jubilatowi życzymy jeszcze wielu łask Bożych w kapłańskiej posłudze...