PIELGRZYMKA GÓRECKA

PIELGRZYMKA GÓRECKA

19-30 lipca 2017

CZAS AUTENTYKÓW

Pielgrzymak Górecka to niesamowity czas! To tak specyficzna forma modlitwy, której nie sposób porównać z żadną inną. Nasza GRUPA ZŁOTA liczyła w tym roku około 80 osób, co było niemal najlepszym wynikiem wśród wszystkich grup pielgrzymki bydgoskiej. Wyruszyliśmy 19 lipca a na miejsce dotarliśmy 31, po przebyciu około 420 km.

Przewodnikiem naszej grupy jestem ja, czyli ks. Rafał Ochojski MSF, któremu w tym roku towarszyszyli dk. Sebastaian Sobkowiak MSF i kl. Janek Tomczyk MSF. Na trasie na kilka chwil dołączali do nas także inni współbracia (ks. Bogdan Kulik MSF, ks. Mietek Wiebskowski MSF i ks. Robert Ablewicz). Po raz 25 szedł z nami nasz przyjaciel ks. Michał Szmania. Tematyka oscylowała wokół tegorocznego hasła „idźcie i głości”, bo przecież szliśmy no i głosiliśmy, głosiliśmy całym sobą – śpiewem, modlitwą, uśmiechem, dobrym słowem, entuzjazmem, wytrwałością i determinacją. Bardzo miło było szłyszeć, gdy osoby z innych grup idąc z nami jakiś etap mówiły, że w przyszłym roku „pójdą ze złotą”.

Pielgrzymka to czas poznawania samego siebie, czas autentyków – tu jesteś w 100% sobą, bo nie masz siły udawać kogoś innego! Dopiero po podjęciu próby przejścia pielgrzymki wiesz w pełni czym ona jest, inaczej tylko się zachwycisz i pomlaskasz z szacunkiem, bo „tyle kilometrów pieszo...” Spróbuj, zachęcam, nie pożałujesz, ale uwaga – zaraźliwe.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)