KAPŁAŃSKIE SPOTKANIE ROCZNIKA 1994

KAPŁAŃSKIE SPOTKANIE ROCZNIKA 1994

14–17 stycznia 2017

Otóż tegoroczne spotkanie kursowe odbyło się tym razem w Austrii, w dniach 14–17 stycznia b.r. w naszym domu zakonnym w Maria Ellend. W spotkaniu wzięli udział wszyscy współbracia, którzy w roku 1994 przyjęli święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bpa Bronisława Dembowskiego. W ramach comiesięcznych uroczystości maryjno-pielgrzymkowych (tzw. Monatswallfarth) poprowadziliśmy różaniec i odprawiliśmy uroczystą mszę św. Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Norbert Maier MSF.

Następnego dnia razem z miejscową wspólnotą zakonną z Maria Ellend uczestniczyliśmy w miesięcznym dniu skupienia. W ramach tego dnia udaliśmy się do benedyktyńskiego opactwa w Göttweig. W klasztornej krypcie sprawowaliśmy Eucharystię, której przewodniczył asystent Prowincjalny Piotr Krupa MSF, natomiast naukę duchową wygłosił Ks. Bogusław Jaworowski MSF. Po południu wzięliśmy udział w prezentacji procesu produkcji winna i w zwiedzaniu winnic należących do rodziny Markowitsch w Göttlesbrunn. Na koniec pani Markowitsch podjęła nas wykwintną i bogato zastawioną kolacją.

Coroczne spotkanie naszej kursowej zakonnej rodziny pozwoliło nam odnowić duchowe korzenie i więzy, które łączą nas, jako członków rodzinny zakonnej Misjonarzy Św. Rodziny a także było okazją do ponownego zaczerpnięcia z tego duchowego źródła, które wypływa z naszej chrześcijańskiej wiary i z Sakramentu Chrystusowego Kapłaństwa.

Ks. Dariusz Mogielnicki MSF


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)