SPOTKANIE Z PREZYDENTEM W BODØ (NORWEGIA)

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM W BODØ (NORWEGIA)

Spotkanie ks. Marka Chełminiak MSF i ks. Marka Michalskiego MSF z Prezydentem Andrzejem Dudą z małżonką w Bodø (Norwegia) w dniu 24 maja 2016.

Jeśli chodzi o to spotkanie to miało ono miejsce 24. maja w Bodø, w hotelu Radisson. Był to obiad wydany przez Prezydenta Polski na cześć Króla Norwegii - Haralda V. Na spotkanie to zostali rownież zaproszeni przedstawiciele władz Kommune Bodø (odpowiednik polskiego powiatu) oraz Fylke (odpowiednik polskiego województwa). Było tez zaproszonych kilku Polaków, w tym proboszcz tutejszej parafii w Bodø oraz proboszcz parafii z Tromsø.
Po wspólnym obiedzie z udziale Króla Norwegii i około 50 gości odbyło się, mające już prywatny charakter, spotkanie z Prezydentem Polski, jego małżonka i uczestnikami polskiej delegacji i norweskich gości, którzy byli obecni na obiedzie. Była okazja porozmawiania osobiście z Prezydentem, z żona Prezydenta, a także z innymi, ważnymi gośćmi, jak chociażby z ministrem obrony Norwegi czy z polskim wiceministrem spraw zagranicznych i ambasadorem Polskim w Norwegii.
Wrażenia oczywiście były "mocne". Chociażby dlatego, ze spotykamy osobiście Prezydenta Polski, ze Prezydent rozmawiał z nami, a my z nim, w bardzo swobodny i przyjemny sposób. W czasie spotkania, ja osobiście miałem wrażenie, ze Prezydent oraz jego żona to osoby bardzo pokorne w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oboje nie dawali po sobie poznać, ze w tej chwili są najważniejszymi osobami w Polsce, chociaż wyczuwało się godność z jaka reprezentowali Polskę na tym spotkaniu.
Spotkanie to trwało około 30 - 40 minut i w tym czasie każdy mógł z Prezydentem i innymi osobami swobodnie porozmawiać. Ja miałem okazje rozmawiać z nim może 4 lub 5 minut, a z jego żona trochę dłużej, bo to Prezydent był bardziej oblegany. Wspominam to spotkanie bardzo przyjemnie i uważam po tym spotkaniu, ze Prezydent i jego żona to "wielcy ludzie" a jednocześnie całkiem normalni, jak my wszyscy.

Pozdrawiam serdecznie. Z Bogiem
P. Marek Chełminiak MSF
St. Eystein - Bodø