MISJONARZ SWIĘTEJ RODZINY - KS. DARIUSZ KAŁUŻA MIANOWANY BISKUPEM

MISJONARZ SWIĘTEJ RODZINY - KS. DARIUSZ KAŁUŻA MIANOWANY BISKUPEM

Z wielką radością informujemy, iż Ojciec Święty Franciszek mianował dziś naszego współbrata Ks. Dariusza Kałużę MSF, biskupem Diecezji Goroka w Papui Nowej Gwinei.

Ks. Dariusz Kałuża, urodził się 5 listopada 1967 roku w Pszczynie. W 1985 roku, po zakończeniu nauki w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF). W 1987 roku złożył pierwsze śluby zakonne, a następnie odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym tego zgromadzenia w Kazimierzu Biskupim.

Święcenia kapłańskie przyjął 8 maja 1993 roku. Po trzech latach pracy duszpasterskiej w Złotowie został wysłany na kurs języka angielskiego do Wielkiej Brytanii, a w 1997 roku rozpoczął pracę misyjną w Papui-Nowej Gwinei w diecezji Mendi, gdzie był między innymi wikariuszem generalnym. Od 2015 roku był wikariuszem ds. duszpasterskich w archidiecezji Madang.

Czcigodnemu Ks. Dariuszowi serdecznie gratulujemy tak doniosłego wyróżnienia i zapewniamy o naszej modlitwie w jego intencji a także w intencji całej powierzonej mu diecezji. O terminie konsekracji i urzędowego objęcia swojej diecezji będziemy informować w czasie późniejszym.