AUDYCJA W POLSKIM RADIU POŚWIĘCONA ŻYCIU RODZINNEMU

AUDYCJA W POLSKIM RADIU POŚWIĘCONA ŻYCIU RODZINNEMU

ŻYCIU RODZINNEMU NIEUSTANNIE TRZEBA NADAWAĆ KIERUNEK.

CO ZROBIĆ, ABY NIE WYPAŚĆ Z WYTYCZONEGO KURSU I NIE ZABŁĄDZIĆ?

Wakacje mogą sprzyjać poprawieniu relacji z najbliższymi i pogłębianiu więzi z Bogiem. Trzeba tylko dać sobie na to szansę.

Zdaniem Doroty i Zbigniewa Poźnieckich z Kościoła Domowego, to dobry czas na odpoczynek duchowy i fizyczny. - Każde małżeństwo to wielkie bogactwo. Dzielimy się swoim przeżywaniem małżeństwa, wiary, sposobami na wychowanie dzieci itp. - dodała Dorota Poźniecka. - Poza tym, że jest jakiś program rekolekcji, to uczymy się od siebie nawzajem.

Jak podkreślił ks. Marian Twardawa, misjonarz Świętej Rodziny, proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze, rodzina jest podmiotem ewangelizacji, bo nie tylko oczekuje czegoś od Kościoła, ale dzieli się tym, co ma z innymi. - Jest przykładem na to, że można żyć, pracować i mieć wpływ na to, co się dzieje wokół nas - zauważył duszpasterz. - Kiedyś zdarzyło mi się prowadzić rekolekcje i byłem pełen podziwu dla uczestników, którzy tak pięknie się modlili. Taka modlitwa bardzo mnie mobilizuje - powiedział ks. Marian Twardawa.

Czy wakacje do dobry czas na przeżycie rekolekcji? Dobra pogoda sprzyja wyjazdom, jednak co wtedy, gdy czas ten chcemy spędzić razem z bliskimi? W audycji rozmawialiśmy o rekolekcjach rodzinnych, propozycji wspólnoty Domowego Kościoła oraz o rodzinnych Rekolekcjach Ignacjańskich.

  • Tytuł audycji: "Nocne czaty"
  • Prowadzący: Sylwia Sułkowska
  • Data emisji: 31.07.2016 r.
  • Godzina emisji: 23:00

POSŁUCHAJ - audycja w Polskim Radiu poświęcona życiu w rodzinie